9x19

Aktywne filtry

Magtech 8g FMJ 9x19

Produkt dostępny od ręki
Cena 1,12 zł

Amunicja Magtech 9 mm PARA FMJ 8g Prędkość wylotowa: 338 m/sPrędkość pocisku na 50 m: 310 m/sPrędkość pocisku na 100 m: 290 m/sEnergia początkowa...

Produkt dostępny od ręki

Amunicja 9x19 jest nabojem pistoletowym, którego kaliber wynosi 9 mm, natomiast długość łuski przybiera wartość 19,15 mm. Obecnie to najpopularniejszy na całym świecie pocisk, wykorzystywany przede wszystkim w pistoletach wojskowych, policyjnych oraz maszynowych. 

Pocisk znany jest już od początków XX wieku. Początkowo miał kształt walcowo-stożkowy, a dopiero po kilkunastu latach od wynalezienia forma została zmieniona na walcowo-owalną, i tak pozostało aż do dziś. W zależności od producenta parametry pocisków mogą się od siebie nieco różnić. Nawet pomimo tego jest to obecnie amunicja pozostająca postawą uzbrojenia większość państw europejskich, szczególnie tych, które przynależą do NATO. 

Masa amunicji 9x19 wynosi 7,45 g, przy początkowej prędkości 396 m/s. Pocisk umieszczony jest w specjalnym ''płaszczu''. 

W zależności od producenta i kraju w którym pocisk jest wykorzystywany, odmienna może być jego masa (od 5,5 do 8 g - najmniejsza wartość do masa pocisków stosowanych w Rosji), jak i prędkość początkowa (od 305 m/s do 420 m/s).Produkt dodany do porównania