Amunicja Śrutowa

Aktywne filtry

Amunicja śrutowa stosowana jest przede wszystkim w broni myśliwskiej o gładkiej lufie. Jej ważnym elementem jest papierowa/plastikowa łuska, która została okuta w dolnej części amunicji. Konstrukcja naboju składa się również ze spłonki, prochu, śrutu oraz przybitki. Najczęściej przybiera formę kalibru 12 oraz 16.

Do wytwarzana amunicji śrutowej potrzebne są łuski o długości 65 mm oraz 70 mm. Grubość naboju uzależniona jest od jego przeznaczenia. Zupełnie inna sprawdzi się w wykorzystywaniu amunicji w broni na polowaniach, a zupełnie inna będzie użyteczna w celach sportowych i hobbystycznych. 

Amunicja śrutowa to całkowite przeciwieństwo amunicji ołowianej. Różnice można zauważyć nie tylko w konstrukcji i wypełnieniu pocisku, ale również w jego użyteczności i sile działania. Amunicja śrutowa to typowe naboje do działań myśliwskich, odpowiednio dopasowane do broni myśliwskiej i charakteru łowów na zwierzynę. Ich wielkość, by pociski działały skutecznie, musi być dopasowana do wielkości zwierzyny będącej celem polowania.Produkt dodany do porównania