Amunicja bocznego zapłonu

Aktywne filtry

RWS HV.22LR

Produkt dostępny od ręki
Cena 0,85 zł

Amunicja bocznego zapłonu RWS HIGH VELOCITY wyróżniają się połączeniem wysokiej (o 80 m/s wyższej niż zwykle) prędkości początkowej dającej głęboką pe...

Produkt dostępny od ręki

Amunicja bocznego zapłonu


Amunicja bocznego zapłonu jest to jednym z najstarszych typów amunicji. Charakteryzuje się tym, że zapłon materiału miotającego następuje poprzez spłonkę umieszczoną na bocznej ściance łuski. Zastosowanie amunicji bocznego zapłonu jest szerokie i obejmuje broń taktyczną, myśliwską, sportową oraz hobbystyczną. W przypadku broni myśliwskiej, pociski bocznego zapłonu są wykorzystywane do polowania na zwierzęta o różnej wielkości, w zależności od kalibru i rodzaju pocisku. W wojsku, amunicja bocznego zapłonu jest używana w karabinach, pistoletach maszynowych, a także w niektórych granatach i minach.


Amunicja bocznego zapłonu - rodzaje

Do najpopularniejszych rodzajów amunicji bocznego zapłonu zalicza się:

  • Amunicja karabinowa bocznego zapłonu - stosowana do strzelania z karabinów i pistoletów, charakteryzująca się stosunkowo małymi rozmiarami i niewielkim kalibrem. Wśród rodzajów amunicji karabinowej wyróżnić można m.in. amunicję do karabinów snajperskich, do karabinów automatycznych, czy do pistoletów.
  • Amunicja myśliwska - stosowana w strzelaniu z karabinów myśliwskich, wiatrówek i innej broni krótkiej, np. rewolwerów.
  • Amunicja sportowa bocznego zapłonu - wykorzystywana do celów sportowych, np. w strzelectwie sportowym, biathlonie, czy w strzelaniu do tarcz. Ten rodzaj amunicji bocznego zapłonu charakteryzuje się większą precyzją i mniejszymi rozmiarami.


Amunicja bocznego zapłonu - rodzaje

  • Precyzyjność - amunicja bocznego zapłonu jest wyjątkowo precyzyjna i zaprojektowana z myślą o celowaniu z dużą dokładnością.
  • Niskie ciśnienie gazów prochowych - amunicja sportowa bocznego zapłonu wykorzystuje mniejsze ilości prochu, co skutkuje niższym ciśnieniem gazów prochowych.
  • Niski kaliber - większość pocisków bocznego zapłonu posiada niski kaliber, co pozwala na łatwiejsze celowanie i precyzyjne trafienie w cel.
  • Lekkość - amunicja sportowa bocznego zapłonu jest zazwyczaj lżejsza od amunicji wojskowej, co pozwala na łatwiejszy transport oraz umożliwia strzelanie z większej liczby strzałów.

Amunicja bocznego zapłonu jest stosunkowo tania w produkcji i powszechnie dostępna, co czyni ją popularnym wyborem w wielu dziedzinach. Trzeba jednak pamiętać, że w porównaniu do amunicji centralnego zapłonu, ma ona nieco niższą moc i krótszy zasięg działania.Produkt dodany do porównania