Amunicja bocznego zapłonu

Aktywne filtry

RWS HV HSP.22LR

Produkt dostępny od ręki
Cena 0,92 zł

Amunicja bocznego zapłonu RWS HIGH VELOCITY HP wyróżniają się połączeniem wysokiej (o 80 m/s wyższej niż zwykle) prędkości początkowej dającej głęboką...

Produkt dostępny od ręki

RWS HV.22LR

Produkt dostępny od ręki
Cena 0,85 zł

Amunicja bocznego zapłonu RWS HIGH VELOCITY wyróżniają się połączeniem wysokiej (o 80 m/s wyższej niż zwykle) prędkości początkowej dającej głęboką pe...

Produkt dostępny od ręki

.22 WMR Hornady V-MAX 30gr

Produkt dostępny od ręki
Cena 1,86 zł

Seria amunicji: Hornady? Varmint Express? - amunicja myśliwska na drobną zwierzynę

Pocisk: V-MAX? - pocisk na szkodniki, szybko fragmentujący. Specjalnie zaprojektowany opływowy kształt oraz matchowy płaszcz zakończony ostrym polimerowym czubkiem zapewniają doskonałą celność na dowolnym dystansie tak samo jak wybuchową ekspansję nawet przy niskich prędkościach. Ołowiany rdzeń otacza trzon czubka, a puste wgłębienie pod nim pozwala czubkowi zgromadzić energię zanim wbijając się do środka spowoduje natychmiastową fragmentację rdzenia i płaszcza. Płaszcz wyprodukowany w technologii AMP? (Advanced Manufacturing Process - Zaawansowany proces produkcyjny).

Produkt dostępny od ręki

Amunicja bocznego zapłonu


Amunicja bocznego zapłonu jest to jednym z najstarszych typów amunicji. Charakteryzuje się tym, że zapłon materiału miotającego następuje poprzez spłonkę umieszczoną na bocznej ściance łuski. Zastosowanie amunicji bocznego zapłonu jest szerokie i obejmuje broń taktyczną, myśliwską, sportową oraz hobbystyczną. W przypadku broni myśliwskiej, pociski bocznego zapłonu są wykorzystywane do polowania na zwierzęta o różnej wielkości, w zależności od kalibru i rodzaju pocisku. W wojsku, amunicja bocznego zapłonu jest używana w karabinach, pistoletach maszynowych, a także w niektórych granatach i minach.


Amunicja bocznego zapłonu - rodzaje

Do najpopularniejszych rodzajów amunicji bocznego zapłonu zalicza się:

  • Amunicja karabinowa bocznego zapłonu - stosowana do strzelania z karabinów i pistoletów, charakteryzująca się stosunkowo małymi rozmiarami i niewielkim kalibrem. Wśród rodzajów amunicji karabinowej wyróżnić można m.in. amunicję do karabinów snajperskich, do karabinów automatycznych, czy do pistoletów.
  • Amunicja myśliwska - stosowana w strzelaniu z karabinów myśliwskich, wiatrówek i innej broni krótkiej, np. rewolwerów.
  • Amunicja sportowa bocznego zapłonu - wykorzystywana do celów sportowych, np. w strzelectwie sportowym, biathlonie, czy w strzelaniu do tarcz. Ten rodzaj amunicji bocznego zapłonu charakteryzuje się większą precyzją i mniejszymi rozmiarami.


Amunicja bocznego zapłonu - rodzaje

  • Precyzyjność - amunicja bocznego zapłonu jest wyjątkowo precyzyjna i zaprojektowana z myślą o celowaniu z dużą dokładnością.
  • Niskie ciśnienie gazów prochowych - amunicja sportowa bocznego zapłonu wykorzystuje mniejsze ilości prochu, co skutkuje niższym ciśnieniem gazów prochowych.
  • Niski kaliber - większość pocisków bocznego zapłonu posiada niski kaliber, co pozwala na łatwiejsze celowanie i precyzyjne trafienie w cel.
  • Lekkość - amunicja sportowa bocznego zapłonu jest zazwyczaj lżejsza od amunicji wojskowej, co pozwala na łatwiejszy transport oraz umożliwia strzelanie z większej liczby strzałów.

Amunicja bocznego zapłonu jest stosunkowo tania w produkcji i powszechnie dostępna, co czyni ją popularnym wyborem w wielu dziedzinach. Trzeba jednak pamiętać, że w porównaniu do amunicji centralnego zapłonu, ma ona nieco niższą moc i krótszy zasięg działania.Produkt dodany do porównania