Amunicja

Aktywne filtry

Lapua SK Standard .22 LR

 • Aleks. Ł.: Dostępny
 • Poznań: Niedostępny
Cena 0,74 zł

DANE TECHNICZNE Amunicja sportowa STANDARD PLUSKaliber: .22LRMasa pocisku: 2,59gVo = 327 m/sOpakowanie: 50 sztukProducent: LAPUA GmbH, (Niemcy)&n...

Produkt dostępny od ręki

PFA NOWA 9x19 8g FMJ (250 szt.)

 • Aleks. Ł.: Niedostępny
 • Poznań: Dostępny
Cena 1,05 zł

Dobra Polska amunicja 9x19 8g na nowych komponentach.Cena z łuskami mosiężnymi (bez .22LR) - 0,97 zł (tylko w Aleksandrowie)Opakowanie zbiorcze 250 sz...

Produkt dostępny od ręki

Amunicja - niezbędny element broni palnej

Każdego rodzaju broń palna wymaga zakupu amunicji. Ważne jest, aby wybrać ją prawidłowo. Musi także pochodzić od sprawdzonych producentów. To niezwykle istotny czynnik, który należy wziąć pod uwagę podczas zakupów. Ma on ogromny wpływ na Wasze bezpieczeństwo, jak również trwałość broni palnej.
 

Z czego składa się amunicja?
 

Posiadając broń palną, dobrze jest mieć świadomość, jakie elementy wchodzą w skład budowy naboju. Poniżej przedstawiamy cztery podstawowe komponenty amunicji:
 

 • Pocisk: Zazwyczaj najbardziej znany element naboju. To część amunicji, która po naciśnięciu spustu opuszcza lufę i trafia w cel. Może być ona wykonana z różnych materiałów, między innymi ołowiu, miedzi, czy stali.
 • Ładunek miotający: Składa się na niego materiał wybuchowy, który generując gazy, powoduje w efekcie wyrzut pocisku. Najczęściej wykorzystuje się w tym celu proch strzelniczy.
 • Łuska: Jest to obudowa naboju, która utrzymuje pozostałe elementy w całości. Po dokonaniu strzału łuska jest wyrzucana z broni. 
 • Spłonka: Mały detonator, który inicjuje zapłon ładunku miotającego. Dzieje się to po uderzeniu iglicy broni.

Rodzaje amunicji dostępne w naszym sklepie

 • Amunicja karabinowa centralnego zapłonu: To najpopularniejszy rodzaj nabojów stosowany w nowoczesnych karabinach (zarówno wojskowych, jak i cywilnych). W amunicji tego typu zapłon ładunku miotającego odbywa się  poprzez uderzenie iglicy w spłonkę umieszczoną centralnie na denku łuski. 
 • Amunicja pistoletowa centralnego zapłonu: Tak jak w nabojach opisanych powyżej, uderzenie iglicy w spłonkę znajdującą się centralnie na denku łuski inicjuje zapłon ładunku miotającego. Ten rodzaj amunicji stosuje się w broni palnej, takiej jak pistolety i rewolwery. 
 • Amunicja bocznego zapłonu (ang. rimfire): W nabojach tego typu zapłon ładunku miotającego jest zapoczątkowany w momencie uderzenia iglicy w krawędź denka łuski. Tę amunicję często stosuje się w broni palnej o mniejszych kalibrach. 
 • Amunicja śrutowa: To specjalny rodzaj amunicji, znany także jako naboje śrutowe, używany w strzelbach. Składa się on z wielu małych kulistych pocisków (śrutu), które rozpraszają się po wystrzale. Dzięki temu sprawdzi się podczas polowania na ptactwo, strzelania do ruchomych celów oraz w sportach strzeleckich.

Fachowe doradztwo i duży wybór amunicji

Amunicja pochodząca od sprawdzonego producenta, a także fachowe doradztwo pozwoli Wam wybrać produkt idealny. Jeżeli chcecie być zadowoleni z zakupu, przejrzyjcie ofertę naszego sklepu RP Arms. Znajdziecie tutaj naboje do różnego rodzaju broni palnej. Posiadamy bardzo duży wybór dostępnych produktów w okazyjnych cenach. Jeżeli macie jakiekolwiek pytania, nasza załoga chętnie rozwieje wszelkie wątpliwości. Doradzimy Wam i wytłumaczymy wszelkie niejasności, abyście byli w pełni zadowoleni z podjętej decyzji. Towar przyjedzie do Was idealnie zabezpieczony, dzięki czemu nie musicie się obawiać o jego uszkodzenie w czasie transportu. Mamy nadzieję, że amunicja zakupiona w naszym sklepie spełni Wasze oczekiwania.Produkt dodany do porównania