Filtruj

Cena

Cena

  • 540,00 zł - 5 801,00 zł

Dostępność

Dostępność

Wskaźniki laserowe

Aktywne filtry

Wskaźniki laserowe

Wskaźniki laserowe do broni są urządzeniami optycznymi, które emitują strumień światła laserowego i służą do celowania. Mogą być stosowane w różnych rodzajach broni, w tym w pistoletach, karabinach, strzelbach i karabinach snajperskich. Olbrzymią popularnością cieszą się dwa typy wskaźników:

  • wskaźnik laserowy zielony - wskaźniki tego typu są zwykle oparte na technologii lasera półprzewodnikowego (diody laserowej) z wykorzystaniem technologii sumy częstotliwości. Ich zaletą jest to, że światło zielone jest bardziej widoczne dla ludzkiego oka niż światło czerwone, co ułatwia celowanie.
  • wskaźnik laserowy czerwony - najczęściej tworzone w oparciu o technologię lasera helowo-neonowego (HeNe). Są najpopularniejszym na rynku rozwiązaniem z uwagi na szerszą dostępność.


Dlaczego warto wyposażyć broń we wskaźnik laserowy liniowy?


Głównym celem stosowania wskaźników laserowych jest ułatwienie celowania. Laserowy punkt jest wyświetlany na celu, co pozwala na dokładne zlokalizowanie celu i precyzyjne umieszczenie strzału. Wskaźnik laserowy do broni jest szczególnie przydatny w ciemnych warunkach, gdy trudno jest dostrzec cel bez dodatkowego źródła światła.


Wskaźniki laserowe - zastosowanie


Wskaźniki laserowe są szeroko stosowane przez wojska i policję, ale także przez strzelców sportowych i myśliwych. Jednakże, warto pamiętać, że używanie wskaźników laserowych może być nielegalne lub niebezpieczne w niektórych sytuacjach, np. podczas strzelania do obiektów latających, a także może prowadzić do nieprzewidzianych skutków, takich jak oślepienie lub nieumyślne trafienie innej osoby. Dlatego zawsze należy stosować wskaźniki laserowe z ostrożnością i zgodnie z przepisami oraz instrukcjami producenta.Produkt dodany do porównania