Oleje do broni

Aktywne filtry

Protech Guns - Gun Oil - 400 ml

 • Aleks. Ł.: Dostępny
 • Poznań: Niedostępny
Cena 30,00 zł

Gun Oil (olejek do smarowania broni) 400 ml to rewelacyjny środek do konserwacji ogólnej broni sportowej, myśliwskiej czy bojowej. Dzięki unikaln...

Produkt dostępny od ręki

General Nano Protection - Gun Oil - 200 ml - 502304

 • Aleks. Ł.: Dostępny
 • Poznań: Dostępny
Cena 27,00 zł

Unikalna formuła Super Nano GUN OIL usuwa silne nagary (carbon), wypiera wilgoć, czyści metal, penetruje i smaruje nawet w trudno dostępnych miejscach. Zapewnia wielopoziomową ochronę przed tarciem i korozją przez długi czas. Produkt znacznie przedłuża żywotność broni palnej.

OBSZAR ZASTOSOWANIA

Super Nano GUN OIL ma zastosowanie do luf, kompensatorów, czoków, komór nabojowych, mechanizmów ryglowych, rur gazowych, suwadeł, zamków, iglic, pazurów wyciągu i każdej innej części broni wystawionej na działanie gazów prochowych.

WŁAŚCIWOŚCI

Nanocząsteczki wnikają w strukturę powierzchni, wypierają wilgoć, zapobiegają korozji i tworzą powłokę, która zmniejsza tarcie i zużycie. Produkt nie traci swoich właściwości w temperaturach od -76 ° F do + 482 ° F. / -60 ° C do + 250 ° C. Utrzymuje swoją elastyczność przez długi czas. Jest nieszkodliwy dla metalu, drewna, farby, lakieru, ceramiki, gumy, plastiku.

ZALETY

 • Czyści z prochu, sadzy oraz starego smaru.
 • Dokładnie penetruje oraz smaruje wszystkie elementy i mechanizmy broni.
 • Dociera w trudno dostępne miejsca.
 • Na długi czas chroni przed zużyciem i rdzą.
 • Może być stosowany na mokre powierzchnie
 • Przedłuża okres żywotność części metalowych broni.

 

Produkt dostępny od ręki

CeraFlon - Olej do broni CLP

 • Aleks. Ł.: Niedostępny
 • Poznań: Dostępny
Cena 120,00 zł

CPL CeraFlon został zaprojektowany do użytku przez organy ścigania, spełniając jednocześnie potrzeby użytkowników do celów sportowych. Zosta...

Produkt dostępny od ręki

PROLIX - Total Gun-Care Solvent

 • Aleks. Ł.: Niedostępny
 • Poznań: Dostępny
Cena 175,00 zł

PROLIX to niesamowite rozwiązanie TGC (Total Gun Care), produkowane w USA, które istnieje na rynku od ponad 30 lat.Nieważne, jakiego produktu do pielę...

Produkt dostępny od ręki

Jaki olej do broni wybrać?


Olej do broni jest stosowany w celu smarowania i ochrony elementów ruchomych broni, takich jak komora nabojowa, zamek i magazynek. Ważne jest, aby wybierać olej przeznaczony specjalnie do broni, ponieważ inne oleje mogą zaszkodzić elementom broni lub wpłynąć na jej wydajność. Podczas stosowania oleju do broni, należy pamiętać o kilku ważnych kwestiach, takich jak ilość oleju, częstotliwość smarowania oraz czyszczenie broni przed użyciem. W zależności od typu broni i warunków eksploatacji, konieczne może być również stosowanie innych środków do czyszczenia i konserwacji broni np. smarów do broni. W każdym przypadku zaleca się, aby zapoznać się z instrukcjami producenta broni oraz oleju do niej stosowanego i stosować się do zaleceń dotyczących konserwacji i użytkowania broni.


Zalety stosowania oleju do broni


Zapobieganie korozji - Olej do broni tworzy warstwę ochronną na elementach ruchomych broni, która chroni je przed korozją i innymi uszkodzeniami spowodowanymi przez wilgoć, kurz i inne czynniki zewnętrzne.
Poprawa wydajności broni - Smarowanie elementów ruchomych broni olejem zapewnia płynniejszy ruch, co może przyczynić się do poprawy jej wydajności.
Zapobieganie zacięciom - Stosowanie oleju do broni zmniejsza ryzyko zacięcia elementów ruchomych, co może mieć istotne znaczenie w przypadku broni służącej do obrony osobistej lub w warunkach bojowych.
Łatwiejsze czyszczenie - W przypadku stosowania oleju do broni, elementy ruchome są mniej narażone na osadzanie się kurzu, brudu i resztek amunicji, co ułatwia czyszczenie broni po użyciu.
Wydłużenie żywotności broni - Regularne smarowanie i konserwacja broni olejem może przyczynić się do wydłużenia jej żywotności i zmniejszenia potrzeby napraw lub wymiany części.


Czym kierować się w wyborze oleju do broni?


Wybierz olej specjalnie przeznaczony do broni - Warto wybierać oleje, które są specjalnie przeznaczone do broni, ponieważ takie oleje są opracowane w sposób umożliwiający optymalną ochronę i smarowanie elementów ruchomych broni. Zwróć również uwagę na temperatury eksploatacji - Jeśli używasz broni w warunkach ekstremalnych, należy wybrać olej, który będzie odporny na wysokie lub niskie temperatury. Zapoznaj się z instrukcją użytkowania broni - Wiele producentów broni wymienia konkretny rodzaj oleju, który powinien być stosowany do ich broni. Przed zakupem oleju warto zawsze przeczytać instrukcję obsługi broni i skonsultować się z nią. Wybierz olej o dobrej jakości - Warto wybierać oleje o dobrej jakości, ponieważ te tańsze, niższej jakości mogą zawierać substancje, które z czasem zaszkodzą broni, powodując korozję lub uszkodzenia elementów ruchomych. Rozważ inne produkty do konserwacji broni - Olej do broni to nie jedyny produkt, który może być stosowany do konserwacji broni. Istnieją również preparaty do czyszczenia i smarowania broni, które mogą być bardziej odpowiednie w zależności od konkretnych warunków eksploatacji.Produkt dodany do porównania