Filtruj

Cena

Cena

  • 1,00 zł - 12,00 zł

Marka

Marka

Dostępność

Dostępność

.223 Rem / 5,56mm NATO

Aktywne filtry

Amunicja .223 Rem / 5 (56mm NATO) jest specjalnym nabojem do karabinu, który znany i stosowany jest już od lat 60. ubiegłego wieku. Ze względu na swoją użyteczność, szybkość i celność, amunicja szybko stała się podstawą wyposażenia wojskowego w USA. Amunicja .223 Rem często wykorzystywana jest również w prowadzonych przez NATO działaniach. 

Amunicja od momentu swojego wynalezienia była wielokrotnie poddawana różnego rodzaju modyfikacjom, których celem było stworzenie amunicji idealnej. 

Tym, czym amunicja wyróżnia się na tle pozostałych pokrewnych naboi jest to, że cechuje ją płaski tor lotu oraz rażące oddziaływanie na wybrane cele przy stosunkowo niewielkim odrzucie broni. 

Amunicja .223 Rem / 5  ze względu na swoją charakterystykę nie może być wykorzystywana przy każdym typie broni, a jedyni przy wybranych modelach o odpowiedniej konstrukcji. 

Długość całkowita pocisku mieści się w przedziale od 57,3 do 57,4 mm, a waga wynosi od 2,27 g do 5,8 g (choć w większości przypadków masa pocisku to około 3,6 g).Produkt dodany do porównania