Delta Optical - Luneta obserwacyjna Titanium 50ED- DO-1920

Niezwykle kompaktowa, podręczna luneta obserwacyjna o nowoczesnej konstrukcji i bardzo dobrych własnościach optycznych. Dzięki solidnemu wykonaniu nadaje się do różnego rodzaju zastosowań terenowych – sprawdzi się zarówno w zastosowaniach profesjonalnych jak i hobbystycznie – do obserwacji przyrody, polowań a nawet do prostych obserwacji nieba.

 

Tak jak w większym modelu lunety 65 ED II, użycie niskodyspersyjnego szkła ED do konstrukcji obiektywu pozwoliło na znaczne zredukowanie aberracji chromatycznej. Dzięki takiemu obiektywowi obraz w naszej lunecie jest nadzwyczaj ostry, kontrastowy i posiada wierne oddanie barw. Dodatkowo, szkło ED pozwoluło na zastosowanie niezwykle krótkiej ogniskowej 170 mm.

 

Cechą wyróżniającą lunety są jej wymiary. Luneta Titanium 50ED jest prawdopodobnie najmniejszą obecnie produkowaną lunetą z obiektywem o średnicy 50 mm. Waży zaledwie 500 gram i ma tylko 17 cm długości.Luneta dostarczana jest z okularem zmiennoogniskowym. Uzyskiwany zakres powiększeń zawiera się w granicach od 7.5x do 22.5x. Unikalną własnością tej lunety jest bardzo duża źrenica wyjściowa dochodząca do aż 6,7 mm, pozwalająca na bardzo wydajne obserwacje także po zmroku. Luneta jest wypełniona azotem, dzięki czemu jest wodoodporna. 5 lat gwarancji.

 

Luneta Delta Optical Titanium 50ED to przemyślana konstrukcja. Cieszy przede wszystkim możliwość zastosowania w niej okularów astronomicznych w popularnym standardzie mocowania 1.25". W celu użycia takiego okularu wystarczy obrócić w lewo pierścień mocujący okular standardowy i po jego wyjęciu, wsunąć w mocowanie okular astronomiczny. Wyspecjalizowane okulary astronomiczne, zwłaszcza te stałoogniskowe, pozwalają uzyskać olbrzymie pole widzenia o nadzwyczajnej ostrości sięgającej samych brzegów.

TITANIUM 50ED
1 Przedmiot
Nowy produkt

w tej samej kategorii

16 innych produktów w tej samej kategorii:
Produkt dodany do porównania