Triggertech - Mechanizm spustowy do AR15 - Diamond Curved PRO - AR0-TRB-14-NNP

AR15 Diamond od Triggertech to topowy model mechanizmu spustowego semi-auto Two Stage (z krótkim dwuoporowym mechanizmem zbliżonym w odczuciu do spustu w Coltach 1911).

Stworzony, aby zaspokoić zapotrzebowanie na jeden spust zdolny do zwiększenia dokładności i precyzji karabinka AR-15 w każdej roli.

Produkty Triggertecha to wyjątkowa niezawodność, nawet w najtrudniejszych warunkach, które zapewniają powtarzalne i wyczuwalne przełamanie (break) oraz precyzyjną regulację oporu spustu.

Wersja PRO Curved czyli z prostym płaskim językiem spustowym w kolorze PVD Black (czarny).

Zakres regulacji od 1,5 lbs do 4 lbs (od ok. 680 gramów do 1,8 kg).

Frictionless Release Technology™ (FRT)

TriggerTech pomiędzy powierzchnie spustu a zaczepu spustowego umieścił specjalną rolkę, która redukuje tarcie i likwiduje efekt pełzania (creep). Dzięki temu praca spustu jest płynna i strzelec ma maksymalna kontrole nad momentem oddania strzału.

TKR Technology™
W celu zapewnienia jak najlepszej kontroli nad ruchem spustu po oddaniu strzału (over-travel) oraz resetem, specjalnie zaprojektowany element nazwany przez producenta „Ticker” ma za zadanie pracować pomiędzy spustem a zaczepem spustowym dzięki czemu minimalizuje over-travel do minimum i ułatwia zresetowanie mechanizmu jest to 0,8 mm (w przeciętnym spuście jest to ok. 3 mm).
CLKR Technology™

 

TriggerTech stwierdził ze regulacja twardości spustu powinna był szybka i pewna. Osiągnęli to dzięki kombinacji specjalnej zapadki, sprężyny i śruby. W trakcie regulacji odczuwalne są wyraźne kliki pozwalające ocenić ile regulacji dokonaliśmy System jest zabezpieczony przed zbyt mocnym dokręceniem a wykręcenie śruby powoduje jedynie pracę w najniższym zakresie regulacji.

 

Mechanizm odporny jest na ciężkie warunki (nawet bardzo zabrudzony nie traci swych właściwości). Po strzelaniu w ciężkich warunkach wyczyścić mechanizm.

FLTWR Spring Technology™
 

Często topowe spusty posiadają słabsze sprężyny przez co nie dostarczają powtarzalnej siły potrzebnej do zbijania spłonek. W przypadku TriggerTech’a tak nie jest, sprężyna użyta w mechanizmach spustowych wykonana jest z płaskiego drutu dzięki czemu posiada więcej zwojów i jest twarda przez co mechanizm działa powtarzalnie i jest odporny na zmęczenie materiału jednocześnie dzięki konstrukcji mechanizmu spustowego nie ma bezpośredniego wpływu na twardość spustu.

 

Cechy AR15 Diamond:

  • mechanizm spustowy drop-in, co gwarantuje, zachowanie identycznej charakterystyki działania, przy założeniu poprawnego montaż (który jest prosty);
  • Two Stage / dwuoporowy podobny w działaniu do spustów 1911;
  • możliwość płynnej zmiany siły spustu w zakresie: od 1,5 lbs do 4 lbs (od ok. 680 gramów do 1,8 kg);
  • język spustowy z pokryciem PVD Black;
  • kształt języka: Pro Curved;
  • kompatybilny z karabinkami AR15 posiadającymi standardowe kołki montażowe i rozstaw(nie zawiera pinów w zestawie);
  • obudowa mechanizmu wykonana z anodyzowanego aluminium 7075, kluczowe elementy wykonane ze stali nierdzewnej 440C.

 

Triggertech
TRIGGERTECH DIAMOND CURVED PRO
1 Przedmiot
Nowy produkt

w tej samej kategorii

16 innych produktów w tej samej kategorii:
Produkt dodany do porównania