CZ SP-01 Tritium

Pistolet CZ-75 SP-01 Tritium to dużych rozmiarów pistolet przeznaczonego do służby w zakresie egzekwowania prawa lub służby wojskowej, ale także w celach strzeleckich lub samoobrony, posiadających dużą pojemność magazynu dwurzędowego mieszczący 16 naboi cal. 9 mm Luger i wyposażony w klasyczny mechanizm spustowy DA (SA / DA). Projekt pistoletu oparty jest na sprawdzonej platformie CZ 75. Panele chwytne wykonane z gumy są wyposażone w kratkę. Nowo ukształtowana i solidna rama wykonana ze stali, a konstrukcja pistoletu zapewnia długą żywotność, dokładność i niezawodność nawet w wymagających warunkach i środowiskach, jakich można oczekiwać przy realizacji zadań wyspecjalizowanych jednostek. Przednia część ramy pistoletowej wyposażona jest w zintegrowaną, lekką szynę MIL-STD-1913 do mocowania urządzeń. Przyrządy celownicze są otwarte i mają kwadratową konfigurację. Kropki montowane na szczerbince i na muszce są wykonane z wkładów luminescencyjnych tritium w celu zapewnienia dobrej widoczności. Dzięki niezwykłej dokładności i łatwemu celowaniu, nawet w trakcie prowadzenia szybkiego ognia, pistolet CZ 75 SP-01 Tactical znalazł swoich zwolenników również w dziedzinie imprez sportowych i strzeleckich. Bezpieczeństwo pistoletu zapewnia automatyczna blokada iglicy i manualny bezpieczecznik.

CZ SP-01 jest zaprojektowany i wyprodukowany przez specjalne oddziały sił zbrojnych. Dzięki niezrównanej dokładności, niezawodności i wysokiej stabilności przy szybkim strzelaniu, ten pistolet staje się coraz bardziej popularny, nawet wśród strzelców sportowych IPSC.
Adam Tyc, członek Česká zbrojovka as, Drużyna Strzelecka osiągnęła z tym pistoletem tytuł mistrza świata (2005, 2008), Mistrza Europy (2007), a także wygrała Igrzyska Australijsko-azjatyckie ( 2004, 2007).

Taktyczny wariant SP-01 korzysta z dwustronnej blokady kurka w miejsce ręcznego bezpiecznika na standardowym SP-01.

 

 

Producent

CZ

Model

75 SP-01 Tritium

Kaliber

9x19

Długość [mm]

207

Wysokość [mm]

147

Szerokość [mm]

37

Masa [g]

1180

Długość lufy [mm]

114

Odległość przyrządów [mm]

163

Rodzaj mechanizmu spustowego

SA/DA

Pojemność magazynka [szt.]

16

Opór spustu SA [N]

16

Opór spustu DA [N]

32

Droga spustu [mm]

16.5

Bezpiecznik nastawny

TAK

Rok premiery

0

 

 

CZ SP-01 TACTICAL
1 Przedmiot

Arkusz danych

KALIBER
9x19
DŁUGOŚĆ LUFY KRÓTKA
4,1'' - 4,5''
RODZAJ KRÓTKIEJ
Kurkowy
OPTICS READY
NIE
Nowy produkt

w tej samej kategorii

16 innych produktów w tej samej kategorii:
Produkt dodany do porównania